19.05.2025 | Oorsprong: Touristikverein Haren (Ems) e.V.

Fietsen langs smokkelpaden - een Duits-Nederlandse ontdekkingstocht

Fietsen langs smokkelpaden - een Duits-Nederlandse ontdekkingstocht
Fietsen langs smokkelpaden | © Stadt Haren (Ems)

Op zaterdag 5 juli 2025 nodigen de toeristenvereniging Haren (Ems) en de Vereniging Bevordering Toerisme (VBT) Sellingen u uit om deel te nemen aan een speciale grensoverschrijdende fietstocht. De route van ongeveer 38 kilometer loopt door het idyllische Duits-Nederlandse Grensgebied - als teken van de vriendschappelijke band tussen de twee gemeenschappen en ter gelegenheid van de 40e verjaardag van het Schengenakkoord.

Er zijn vier startpunten - twee aan de Duitse en twee aan de Nederlandse kant

Rütenbrock, Sustrum-Moor, Sellingen en Ter Apel. De exacte startpunten moeten nog bekend worden gemaakt. Je kunt starten tussen 11:00 en 13:00 uur, zoals je wilt - alleen, met z'n tweeën of als groep. Je fietst samen in één richting over dezelfde route. Bij de stops onderweg zijn er kleine spelletjes en praktische activiteiten om je te vermaken. De nadruk ligt op ontmoetingen en uitwisselingen tussen mensen van beide kanten van de grens. Bij elk station verzamel je een stempel in je smokkelaarspaspoort. Natuurlijk is er onderweg ook een douanecontrole in historische stijl en misschien kom je de heks Heksje Hasje uit Sellingen wel tegen - met haar bezem en haar beste smokkeltips.  Het “smokkelen” is natuurlijk gewoon een speels element dat het gemeenschapsgevoel versterkt en zorgt voor een beetje avontuur.

Deelname is gratis. Het project “Fietstocht - Met de fiets over smokkelpaden” wordt mogelijk gemaakt door het Interreg-programma Duitsland-Nederland en zijn programmapartners en wordt medegefinancierd door de Europese Unie. Eten en drinken langs de route zijn niet inbegrepen en moeten door de deelnemer zelf worden betaald.
Inschrijven kan van 1 juni tot uiterlijk 27 juni 2025. Duitse deelnemers kunnen hun inschrijving sturen naar de toeristenvereniging van Haren (Ems). De vereniging helpt ook graag bij vragen.